به موسسه حقوقی دادنو خوش آمدید
موسسه حقوقی دادنوموسسه حقوقی دادنوموسسه حقوقی دادنو
09127200310
سهروردی شمالی، تقاطع خ بهشتی و خ سهروردی ،اندیشه2 یا شهید قدس ،پلاک86 ،طبقه2، واحد5

دعاوی ملکی انحصار وراثت

دعاوی ملکی

موسسه حقوقی دادنو به بررسی دعاوی ملکی می پردازد .

دعاوی حقوقی در در زمینه خرید و فروش املاک وجود دارد به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه بررسی می شوند:1- دعوای کیفری ملکی 2-دعاوی حقوقی املاک 3-دعاوی ثبتی املاک 

title 2358276

نکاتی که خریدار و فروشنده بهتر است قبل از خرید ملک به آن توجه کند؟

مورد معامله متعلق به شخصی دیگری نباشد: خریدار باید توجه کند که بعدها شخص دیگری ادعای مالکیت برای ملک موردنظر را نداشته باشند. برای مثال سند در دست بقیه اشخاص باشند، ملک ازجمله املاک وقفی نباشند و خریدار سند را بررسی کنند که شش دانگ ملک دراختیار فروشنده باشند.

ویژگی مورد معامله به درستی مشخص باشند: برای این که از هویت ملک مورد نظر اطمینان حاصل نمایند بهتر است به اداره ثبت اسناد و املاک کشور بروند و تحقیقاتی صورت گیرد تا شخص مطمئن شود که پلاکی که در سند ثبت شده است مربوط به همین ملک است یا نباشد .

ایا مالک یا مالکین وضعیت درستی برای خرید ملک دارند : وضع مالک باید برای خریدار به درستی مشخص شوند. برای مثال سن ، سلامت عقلی ،اختیارات کامل وی برای فروش وغیره باید بررسی شود. به صورت کلی می توان گفت که باید مالک توانایی این را داشته باشند که معامله را انجام دهند.

از دیگر مواردی که بهتر است بررسی شوند این است که خریدار بررسی کند که فروشنده از نظر قانونی برای فروش ملک منع قانونی نداشته باشند و بعد از ان برای خرید ملک اقدام نمایند .

تجزیه و تحلیل دعاوی ملکی

یک قرارداد ملکی شامل چه بخش هایی است؟

دعاوی ملکی انحصار وراثت در مسائل حقوقی ملکی قرارداد ها  بسیار مهم اند و باید شما مواردی باشد تا به ان اعتبار ببخشند.دعاوی ملکی انحصار وراثت  در ادامه قسمت های مهم یک قرارداد را بررسی می نماییم:

1)نام و هویت خریدار و فروشنده:

در هر قراردادی باید مشخصات کامل هردو طرف در قرارداد نوشته و ذکر شود.از جمله این موارد نام و نام خانوادگی ، کد ملی و شماره شناسنامه ،شماره تلفن ،پیمانکاران ،مستاجران و غیره هستند که باید به صورت کاملا دقیق در قرارداد نوشته شود.

2)تعیین دقیق مورد معامله :

در همه قراردادها باید چیزی که قرار است بین طرفین معامله شود به صورت دقیق و درست بیان شود. برای مثال در مورد یک ملک و یا زمین باید آدرس دقیق آن ،شماره مربوط به سند ،همه مشخصات که در سند ان ذکر شده است و… به صورت دقیق و واضح بیان شود. اگر مورد معامله در مسائل حقوقی ملکی به صورت درست بیان نشود نمی توان به قرارداد مورد نظر استناد نمود .

3)مدت مورد معامله مشخص شود: 

در همه پیش نویس قراردادها باید به صورت دقیق زمان معامله بیان شود.اگر مدت زمانی که در معامله مشخص شده است به پایان برسد و خریدار و یا فروشنده به کارهایی که در قرارداد تعیین شده عمل نکنند.آنگاه باید بر اساس سایر مفاد ان عمل نمود .

4)قیمت مورد معامله:از مواردی که باید در هر قرارداد به صورت دقیق بیان شود قیمت ملکی است که معامله شده است.قرارداد اگر از هر نوع اجاره نامه ، مبایعه نامه و .. باشد باید حتما قیمت ملک مورد معامله در ان ذکر شود در غیر این صورت اعتباری نخواهد داشت.

برای خدمات طلاق با ضربه زدن به دکمه سمت راست و پایین دکمه واتساپ با شماره واتس آپ 09127200310 جهت مشاوره حقوقی به ما پیام دهید .

 از صفحه اینستاگرام ما به آدرس dadeno_ir@ مراجعه و دیدن بفرمایید . 

  • https://www.instagram.com/dadeno_ir/

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

در خبرنامه سایت ما عضو شوید

برای دریافت آخرین اخبار ، به روزرسانی ها ، تبلیغات و پیشنهادات ویژه ای که مستقیماً به صندوق ورودی شما تحویل داده می شود ثبت نام کنید.
نه ممنون
X